AMS Puchary

Xero Service 40-lecie KOZPN

Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki internetowej.

DZIEWCZYNY Z KROTOSZYNA MISTRZAMI WIELKOPOLSKI W TYMBARKU.

W dniach 23-25 kwietnia w Wolsztynie rozegrano XVIII Finały Wojewódzkie Turnieju o Puchar Tymbarku. W kategorii U-12 dziewcząt wielki sukces odniosły dziewczyny z KROTOSZYNA zdobywając mistrzostwo po zwycięstwie nad rewelacją turnieju również z naszego okręgu drużyną z ZEGOCINA.

Zespół piłkarek z UKS Akademia Talentów Krotoszyn był wspierany przez zawodniczki z UKS POLON Krotoszyn. W kategorii dziewcząt U12 udział wzięło 19 zespołów. W pierwszej fazie rozgrywek Krotoszyn pokonał ZSP Zbąszyń 5:2 i SP Raszków 6:0 i wywalczył I m-ce w swojej grupie, Następnie  dziewczyny wygrały wysoko z zespołem z Kluczewa 8:1. W półfinale pokonały koleżankami z SP Krobia 3 do 2. Szala zwycięstwa przechyliła się w naszą stronę i po zwycięstwie 3:2 a w finale pokonały SP Żegocin 7 do 2. i tym samym pojadą na Wielki Finał do Warszawy. Królem Strzelców została Amelia Kozieł z wynikiem 17 bramek, Weronika Polak i Agnieszka Kabacińska zdobyły również mnóstwo cennych  bramek. Trenerem zespołu był Hubert Wronek.

W innych kategoriach nasze drużyny zajęły miejsca:

U-8 chłopców - 4 miejsce - SP 15 Kalisz. Najlepsza zawodniczka - Zofia Kalak (UKS Akademia Talentów)

U-10 chłopców - 3 miejsce - Marcinki Kępno. Najlepszy bramkarz - Fryderyk Ochap (Marcinki)

U-12 chłopców - 4 miejsce - SP 18 Kalisz. Najlepszy bramkarz - Julian Karolak (SP 18 Kalisz)

U-12 dziewcząt. Najlepsza zawodniczka - Patrycja Gauza (SP Żegocin).

Gratulacje dla wszystkich drużyn, zawodniczek i zawodników.

Podziękowania należą się również trenerom i nauczycielom, którzy społecznie organizowali turnieje na etapie gminnym i powiatowym